Každý z Kanárských ostrovů je jedinečný a překvapí vás

Dovolená na Kanárských ostrovech

Dovolená – to jsou Kanárské ostrovy. Ostrovy věčného jara není třeba teplotně podceňovat. Teplota moře i vzduchu je skoro totožná a pokud nevíte kam na dovolenou třeba v říjnu, tak právě sem. Souborně říkáme ostrovům Kanárské ostrovy, ale každý z ostrovů je jiný a má svá specifika.

Gran Canaria; Zdroj: canariatravel.cz

Pro novou sezónu se posílí letecká doprava z Prahy na Kanárské ostrovy. Bude se létat bez neděle a úterý denně a možná i to toto nebude za chvíli pravdou. Bude i možnost letět na 11/12 dnů, místo stávajících 8 a 14 dnů. Stane se tak díky spojení linkových letů ČSA z východu Evropy do Prahy a dále na Kanárské ostrovy s Travel Servisem. "Přehled aktuální nabídky zájezdů na Kanárské ostrovyů:

Gran Canaria má na jihu písečné duny zlatavé barvy, vysoké hory ve vnitrozemí s nedotčenou přírodou a nechybí i komerční zábava – dva aquaparky a zooopark s botanickou zahradou.

Tenerife nabízí pohled na sopku Pico del Teide (3.718m) a okolo měsíční krajinu. Největší zábavou je karneval v únoru a březnu, druhý největší po Riu.

Tenerife; Zdroj: canariatravel.cz

Lanzarote je také sopečného původu, daří se zde na tomto podloží vinné révě a ráz staveb dal ostrovu místní umělec César Manrique. Zde tedy hledejte i historii a vulkanické jeskyně.

Fuerteventura je opakem sopečných ostrovů a naleznete zde nekonečné bílé pláže. Větrnější prostředí je zde vhodné i pro surfing, kiteboarding.

Fuerteventura; Zdroj: canariatravel.cz

Na další malé ostrůvky La Palma, La Gomera a El Hierro, na které nejsou bohudík přímé lety, se dostanete vnitrostátní leteckou dopravou. Jsou tu úžasné turistické trasy různé náročnosti. Na značení se podíleli šikovní Češi.

Průměrné počasí na Kanárských ostrovech naleznete v dalším článku.

Mohlo by vás zajímat...

  • Cabo de Gata. Afrika na evropském kontinentě

    Suché klima, palmy, plameňáci, savana a písečné duny. Tak by se dala popsat Afrika. Tato charakteristika však sedí i na jedno evropské místo: Cabo de Gata.
  • Gran Canaria a její písečné duny

    Jeden z nejvíce navštěvovaných Kanárských ostrovů. Najdete tu dlouhé písečné pláže, několik nákupních center, hotely gay friendly, ale i úplný opak v divokém vnitrozemí.
  • Zingaro: nejkrásnější sicilské pláže

    V provincii Trapani na severozápadě Sicílie se nachází Přírodní rezervace Zingaro, která se může pochlubit jedněmi z nejkrásnějších sicilských pláží.