Nejzajímavější letoviska Costa Brava a Costa del Maresme

Nejnavštěvovanější španělské pláže

Cadaqués. Zdroj: www.visitcadaques.org

V letních měsících patří Katalánsko na severovýchodě Španělska mezi nejnavštěvovanější oblasti Středomoří. Mezi hlavní důvody patří krása Barcelony, blízkost Pyrenejí a dlouhé pláže Costa Brava a Costa del Maresme. Costa Brava začíná v Portbou u francouzských hranic a končí u řeky Toredera mezi Blanes a Malgrat de Mar, které je prvním letoviskem Costa del Maresme. Costa del Maresme se pak vine až do Montgatu na předměstí Barcelony. Která letoviska jsou z tohoto více než dvě stě kilometrů dlouhého pobřeží nejzajímavější?

Costa Brava

Mezi další letoviska patří: Lloret de Mar, Palamós či Blanes.

Tossa de Mar

Starodávné hradby se zde takřka potkávají s mořem a množství pláží a malých zátok, schovaných mezi borovicemi a útesy, obklopují toto rybářské městečko. Tossa de Mar však není jen turistickým a rybářským městem, ale její ulice vypovídají rovněž o bohaté historii, započaté již Římany.

Cadaqués

Městečko Cadaqués s nabílenými domky, romantickými stupňovitými uličkami a stinnými náměstími, se nachází u malebné zátoky. Toto úžasné místo se proslavilo i díky malíři Salvadoru Dalímu, jehož prazvláštní dům je možné navštívit v sousedním Port Ligat. Z Port Ligat je to kousek do přírodního parku Cap de Creus – skalnatého pobřeží se spoustou malých zátok a ostrůvků.

Palafrugell

Rušné město Palafrugell, které nabízí sportovní vyžití i zajímavou květinovou zahradu, tvoří tři části: Calella, Llafranc a Tamariu. Díky nelehkému příjezdu po klikatých cestách si zachovaly původní charakter. Nejživější z nich je Calella, na jejíchž plážích a překrásných ukrytých zátokách panuje božské ticho a klid.

Calella de Palafrugell. Zdroj: www.visitpalafrugell.cat

Costa del Maresme

Mezi další letoviska patří: Santa Susana, Malgrat de Mar či Canet de Mar

Calella

Mezi městy Sant Pol a Pineda de Mar leží Calella, která disponuje více než tři kilometry dlouhou pláží, nad niž se nachází městské centrum, dosahující úpatí pohoří Montnegre. Délka pláže umožnila vytvoření důležité turistické infrastruktury. Ve městě je nejen spousta obchůdků, ale také celá řada barů, restaurací a tanečních klubů. Díky tomu je Calella známá jako turistické centrum Costa del Maresme. Úzké uličky Calelly tvoří velmi pěkné historické jádro, které se rozprostírá kolem kostela. V Calelle je také maják z roku 1859.

Calella. Zdroj: Josep Cano pro www.calella.cat

Mataró

Mataró je hlavním městem Costa del Maresme. Město se rozkládá mezi dlouhou promenádou a širokým lesoparkem. V historickém centru jsou k vidění zbytky hradeb z 16. století. Nedaleko radnice se nachází významná renesanční budova, v současnosti muzeum celé oblasti. Hlavní bod města tvoří ulice Riera a Rambla, které se protínají na náměstí Santa Ana. Širokou promenádou, lemovanou palmami, se lze dostat k přístavu, který je největší na Costa del Maresme.

Mataró. Zdroj: www.mataro.cat

Pineda de Mar

Široká, dlouhá a kvalitní písečná pláž spolu s pestrou turistickou nabídkou a náměstími plnými zeleně, stromů, květin a fontán, dělají z Pinedy ideální místo pro trávení klidné dovolené u moře. Přes nárůst turismu si Pineda uchovala svůj historický ráz. Z památek města zaujmou kostel sv. Marie, gotický kříž na Hlavní ulici, řada historických budov na náměstí Plaza Catalunya a obranná věž z 16. století na Mas Castellar.

Mohlo by vás zajímat...

  • 15 nejkrásnějších hradů Španělska

    Není žádným tajemstvím, že Španělsko oplývá mnoha kulturními a historickými památkami. Na jeden typ památek - hrady - se zaměřil cestovatelský server Skyscanner, který vybral 15 nejkrásnějších španělských hradů.
  • Projděte se Barcelonou za 2 minuty

    Rádi byste se vydali do Barcelony, ale nejste si jistí, co vás tam čeká a jestli to za to stojí? Originální videoprezentace britského fotografa vás přesvědčí, že Barcelona je dobrá volba.
  • Riva del Garda prověří vaši kondici

    Sever jezera Lago di Garda patří sportu. Město Riva del Garda je přímo poseto plachtami a jsou zde nádherné cyklotrasy. Sezóna zde začíná už na jaře.