V říjnu se na Kanárech ohřejete

Počasí Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura

Jet na dovolenou, kdy není počasí zrovna slunečné, to naštve. I když se říká, že Kanárské ostrovy jsou ostrovy věčného jara, v létě si tam jako na jaře připadat nebudete. Teploty šplhají v letních měsících k 30 stupňům a drží se až do října.

Počasí Gran Canaria

Také na třetím největším z Kanárských ostrovů najdete opět velmi vyrovnané klima, tabulka teploty vzduchu nevykazuje žádné extrémy. Vzhledem jen k několika deštivým dnům, je na ostrově velmi sucho. Severovýchodní passát fouká často rychlostí vánku. Vysoké hory v centru sopečného ostrova vytvořily několik mikroklimat. Obecné pravidlo je, že severovýchod je někdy chladnější než jihozápad.

Zdroj: reise-klima.de

Počasí Tenerife

Stále foukající tropický passat ze severu k jihu určuje klima bez větších výkyvů. Severní strana je trochu v nevýhodě, více se tu tvoří mraky a je zde více deště po celý rok.

Zdroj: reise-klima.de

Počasí Lanzarote

Zdroj: reise-klima.de

Počasí Fuerteventura

Ze všech ostrovů je zde nejméně srážek. Konstantně zde fouká lehký vánek a na pláži to je spíše příjemné. Najdete tu díky tomu mnoho surfařů.

Zdroj: reise-klima.de

Počasí La Palma

I na tomto ostrově je mírné klima, jen v zimních měsících více prší. Ostrov je tak krásně zelený. Jihozápad má obecně méně srážek a je teplejší než severovýchod.

Zdroj: reise-klima.de

Přečtete si více informací o ostrovech, různorodost vás překvapí.

Mohlo by vás zajímat...

  • Gran Canaria a její písečné duny

    Jeden z nejvíce navštěvovaných Kanárských ostrovů. Najdete tu dlouhé písečné pláže, několik nákupních center, hotely gay friendly, ale i úplný opak v divokém vnitrozemí.
  • Nejvyšší hora Španělska je na ostrově

    Ať jste vášnivý turista nebo se rád na dovolené jen tak projdete a navštívíte zajímavá místa, tak se vydejte na Pico del Teide.
  • Krása národních parků západu USA

    Na vlastní oči se dívat do kaňonů a poznat místa známá z filmů a cestopisů. Národní parky západu USA mají mnoho nej a stojí za to je poznat.