Jak vybrat eurovíkend ve Španělsku

aneb Pro koho je ideální Madrid, Barcelona, nebo Bilbao

Madrid. Park Retiro. Zdroj: vlastní

Rádi byste vyrazili na eurovíkend do Španělska, ale nevíte, kterou destinaci si vybrat? Poradíme vám, které z následujících měst je pro vás vhodné.

Madrid

Hlavní španělské město Madrid je ideální zejména pro milovníky světového malířství. Nachází se zde totiž jedna z nejvýznamnějších galerií světa: Museo del Prado. Najdete v něm díla od takových velikánů, jakými byli Goya, Velázquez, Caravaggio, Rembrandt a další. Kromě toho můžete navštívit také galerii moderního umění Centro de Arte Reina Sofía, kde jsou k vidění díla od Picassa či Dalího. Za pozornost stojí rovněž Museo Thyssen-Bornemisza a Museo Arqueológico Nacional. Madrid však nejsou jen muzea a galerie. Díky místům jakými jsou královský palác, park Retiro nebo náměstí Plaza Mayor je přitažlivý i pro ty, kteří chtějí poznat Španělsko v dobách jeho největší slávy.

Barcelona

Barcelona nabízí od každého něco a přiláká ty z vás, kteří od výletů očekávají hlavně pestrost. Katalánská metropole nabízí olympijský areál a stadion FC Barcelona Camp Nou pro sportovní fanoušky, gotickou čtvrť Barri Gótic pro zájemce o historii, pláže a přístav s podmořským akváriem pro milovníky moře a konečně secesní architekturu Antonia Gaudího pro nadšence do umění. Pokud ale čekáte, že v Barceloně najdete tradiční Španělsko, musíme vás upozornit, že je to svým charakterem spíše typické západoevropské velkoměsto, které s klasickým Španělskem nemá mnoho společného. Určitě ale patří k nejkrásnějším městům Evropy a stojí za návštěvu.

Barcelona. Sagrada Família. Zdroj: barcelonaturis­me.com

Bilbao

Byli jste již v Andalusii, katalánské Barceloně i Madridu, ale Španělska ještě nemáte dost? Bilbao může být tím pravým místem pro vás. Bilbao se od výše jmenovaných míst liší jak klimatem, tak architekturou. Klima je zde kvůli blízkosti Atlantiku vlhčí a chladnější, takže potěší zejména ty, kteří nemají v oblibě velká vedra. Bilbao samotné pak bylo z původně nudného průmyslového města přeměněno v moderní metropoli, která kombinuje to nejlepší ze starého i nového Bilbaa. Důkazem mohou být letiště, postmodernistická budova Guggenheimova muzea, nejstarší visutý most na světě Puente Colgante, historické centrum a Katedrála sv. Jakuba.

Bilbao. Abandoibarra. Zdroj: bilbaoturismo.net

Mohlo by vás zajímat...

  • Projděte se Barcelonou za 2 minuty

    Rádi byste se vydali do Barcelony, ale nejste si jistí, co vás tam čeká a jestli to za to stojí? Originální videoprezentace britského fotografa vás přesvědčí, že Barcelona je dobrá volba.
  • 15 nejkrásnějších hradů Španělska

    Není žádným tajemstvím, že Španělsko oplývá mnoha kulturními a historickými památkami. Na jeden typ památek - hrady - se zaměřil cestovatelský server Skyscanner, který vybral 15 nejkrásnějších španělských hradů.
  • Seznam francouzských památek UNESCO

    Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ne světě. Turisty lákají vyhlášená vína, skvělá kuchyně, Azurové pobřeží a více než 30 památek zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO.