Na nejlepší flamenco bežte do jeskyně

Rada pro milovníky tance

Flamenco na Sacromonte. Zdroj: Salvador Formell pro cuevalarocio.es

Jste na dovolené v jižním Španělsku, chtěli byste poznat to pravé flamenco, ale nevíte, kam se za ním vypravit? Zapomeňte na akce hotelových komplexů. Nejautentičtější flamenco je k vidění pouze v granadské čtvrti Sacromonte. Až se sem přes Albaicín nebo od řeky Darro uličkou Cuesta del Chapiz dostanete, narazíte na plakáty, které vás budou zvát na představení. Ty se konají v podstatě každý den v takzvaných zambras, podlouhlých, bíle natřených jeskyních s obloukovitě klenutým stropem, na jejichž konci se většinou nachází podium. Pod ním jsou podél zdí rozestavěny židle se stolky, kam si můžete nechat naservírovat speciality andaluské kuchyně a užít si tu pravou andaluskou atmosféru.

Vyzkoušet můžete třeba:

Cuevas Los Tarantos, Camino del Sacromonte 9, Granada nebo Cueva de la Rocío, Camino del Sacromonte 70, Granada

Pro vyložené nadšence je v ulici Camino del Sacromonte 107 k dispozici také Mezinárodní centrum cikánských studií (Centro Internacional de Estudios Gitanos), které kromě představení flamenca pořádá i další kulturní akce. Více na: www.lachumbera.com

Mohlo by vás zajímat...

  • Kdo opouští Granadu, neubrání se slzám

    Škrábat se do těch dlouhých a prudkých kopců v 35 stupních Celsia je docela vysilující. Aby ne. Vždyť Granada leží na úpatí pohoří Sierra Nevada, dosahujícího takřka 3500 výškových metrů!
  • Zajímavosti ze Španělska

    Při cestování do Španělska se můžete setkat se zvyky nebo svátky, které jsou zde zcela běžné, ale v ostatních koutech Evropy na ně nenarazíte. Mezi ně patří například corrida, siesta nebo flamenco.
  • 15 nejkrásnějších hradů Španělska

    Není žádným tajemstvím, že Španělsko oplývá mnoha kulturními a historickými památkami. Na jeden typ památek - hrady - se zaměřil cestovatelský server Skyscanner, který vybral 15 nejkrásnějších španělských hradů.